FAQ

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Jaki jest czas oczekiwania na suknię ślubną ?

Czas oczekiwania od złożenia zamówienia do odbioru sukni to 3 miesiące. Poza szczytem sezonu ślubnego oraz w szczególnych sytuacjach suknie można uszyć w czasie krótszym.

Czy można wprowadzać zmiany w projekcie sukni ?

Podczas składania zamówienia jest możliwość modyfikacji projektu sukni. Wszystkie zmiany muszą być skonsultowane i zaakceptowane przez obsługę salonu lub projektanta. Składając zamówienie, można samemu wybrać np. linię dekoltu, rodzaj materiału, wzór koronki. Często jest możliwość połączenia dwóch modeli. Gdy poprawki będą możliwe, zmienimy wszystko wg Twoich sugestii.

Czy mogę zamówić suknię ślubną według własnego projektu ?

W naszej Firmie istnieje możliwość uszycia sukni ślubnej według własnego projektu. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz sama zaprojektować swoją wymarzoną suknię lub skorzystać z naszej pomocy oraz doświadczenia i krok po kroku, od zera, wspólnie stworzymy niepowtarzalny model sukni ślubnej.

Czy trzeba się umówić na pierwsze spotkanie ?

Nie jest to wymagane, jednak szczególnie w okresie wiosenno-letnim, lepiej wcześniej umówić się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo.

Ile trwa spotkanie ?

Na spotkanie rezerwujemy pełną godzinę, jeżeli jednak będziesz potrzebowała więcej czasu, możemy przedłużyć spotkanie, o ile nie mamy umówionej kolejnej klientki.

Jak przygotować się do wizyty ?

Prosimy o ubranie gładkiej jasnej lub cielistej bielizny, gdyż te kolory najlepiej pasują do sukni ślubnej. Można zabrać również buty na odpowiednim obcasie. Bardzo prosimy o zrezygnowanie w tym dniu z mocnego makijażu.

Czy mogę zabrać ze sobą osoby towarzyszące ?

Oczywiście. Pamiętaj jednak, że im więcej osób, tym więcej opinii, a co za tym idzie podjęcie ostatecznej decyzji może być jeszcze trudniejsze. Najlepiej na pierwszą wizytę zabrać ze sobą maksymalnie dwie osoby, które w życzliwie krytyczny sposób potrafią ocenić Twój wygląd.

Czy można liczyć na pomoc w dobraniu sukni ?

Oczywiście. Pomożemy nie tylko dobrać linię i wzór sukni ślubnej, która będzie idealnie podkreślać figurę oraz tuszować drobne niedoskonałości, ale również dopasujemy wszystkie dodatki, tak aby stylizacja tworzyła spójną całość.

Czy w salonie można robić zdjęcia w trakcie mierzenia ?

Oczywiście nie zabraniamy robienia zdjęć w trakcie mierzenia sukni ślubnych. Na zdjęciach będziesz mogła na spokojnie przeanalizować, która suknia podoba Ci się najbardziej, a ponadto jest to fajna pamiątka z przygotowań do ślubu.

Jak wygląda cały proces realizacji zamówienia ?

W naszej Firmie wszystkie suknie ślubne są szyte na miarę, zgodnie z tradycyjną sztuką krawiecką. Jest to naszym atutem, gdyż suknia jest modelowana, krojona oraz szyta na konkretną sylwetkę, z zachowaniem odpowiednich proporcji. Po wyborze modelu sukni ślubnej klientka jest mierzona oraz umawiamy się na przymiarkę. W trakcie przymiarki (najczęściej ok. 1,5 miesiąca przed ślubem) wstępnie przygotowaną suknię dopasowujemy, zaznaczamy wszelkie korekty oraz odznaczamy długość. Następnie suknia jest wykańczana i na około 2 tygodnie przed ślubem jest gotowa do odbioru.

Jakie rozmiary sukni ślubnych są do przymierzenia w Salonie ?

W Salonie są dostępne suknie ślubne w rozmiarach od 36 do 50, jednak każdej klientce staramy się umożliwić zmierzenie dowolnego modelu.

Czy przy składaniu zamówienia trzeba wpłacić zadatek ?

Tak, w dniu podpisania umowy należy wpłacić zadatek w wysokości 40% wartości zamówienia. Reszta należności płacona jest przy odbiorze.

Co zabrać na przymiarkę mojej sukni ślubnej ?

Do zrobienia przymiarki niezbędne są buty ślubne (lub podobne na identycznym obcasie) oraz biustonosz, w którym pójdziesz do ślubu.

Czy w salonie można kupić dodatki ślubne ?

W naszym salonie oferujemy szeroki wybór dodatków takich jak: buty, bielizna, biżuteria, welony, ozdoby do włosów, rękawiczki, okrycia wierzchnie oraz inne akcesoria ślubne i weselne.

Czy przyjmujemy nasze suknie w komis ?

Tak, ale w komis przyjmujemy tylko te suknie ślubne, które jako nowe zostały zakupione w naszym salonie.

Czy można kupić gotową suknię ślubną ?

W salonie oferujemy do przymierzenia kilkadziesiąt sukni ślubnych w różnych rozmiarach i jest możliwość zakupu tych modeli po bardzo atrakcyjnych cenach.

Czy w salonie mogę zapłacić kartą ?

W obecnej chwili przyjmujemy płatności tylko gotówką.