Gdzie kupić (uszyć) suknię ślubną?

Suknie ślubne, Żary, lubuskie, KOLEKCJA-Moda Ślubna, szycie miarowe, wszystkie rozmiary, producent, Brautkleider, Hochzeitskleid, Zary, Polen, Wedding, Gdzie kupić (uszyć) suknię ślubną     Nadszedł czas na wybór sukni ślubnej, a Ty nadal nie wiesz czy lepiej ją kupić, czy uszyć u krawcowej ? A więc gdzie kupić (uszyć) suknię ślubną ? Jest wiele możliwości i myślę, że to pytanie zadaje sobie każda Panna Młoda. Poniżej postaram się przedstawić plusy i minusy większości możliwych rozwiązań.

1. Suknie importowane, często renomowanych marek, szyte poza granicami Polski ( najczęściej Chiny lub inny daleki wschód, ostatnio Ukraina) zawsze trafiają do sklepów jako wyroby gotowe w określonych rozmiarach i krawcowe zatrudnione przez salon dopasowują suknię do klientki. Ceny uzależnione są od polityki firmy i mieszczą się w przedziale od 3 do 10 tyś. zł.
Zalety: Duża, znana marka, którą można się pochwalić. Duży, ładny salon w którym możemy przymierzyć suknię przed zamówieniem. Często odpowiednia oprawa przy zamówieniu (kawa, szampan), itp.
Wady: Produkcja najczęściej chińska nawet w wypadku bardzo drogich sukien. Często cena ponieważ płaci się za markę i oprawę. Wybór spośród gotowych projektów (czasem drobne modyfikacje są robione przez krawcowe zatrudnione w salonie).

2. Suknie z dużych polskich firm (szyte w zakładach produkcyjnych tych firm), również najczęściej trafiają do sklepów jako wyroby gotowe i tam są dopasowywane do klientki. Ceny w salonach firmowych i partnerskich są w przedziale od 2,5 do 5 tyś. złotych.
Zalety: podobnie jak w przypadku 1. rozpoznawalna marka, ładny salon i oprawa. Czasem jest możliwość wprowadzania zmian w projektach.
Wady: Często wygórowana cena. Czasem jakość nieadekwatna do ceny. Brak możliwości tworzenia indywidualnych projektów.

3. Suknie z małych pracowni (projektantów, firm) szyjących suknie ślubne. Suknie ślubne najczęściej są szyte pod indywidualne zamówienia dla konkretnych klientek, a modele pokazowe są oferowane w salonach firmowych. Ceny najczęściej mieszczą się w przedziale od 2 do 4 tyś. złotych, ale w wypadku znanego projektanta mogą być dużo wyższe.
Zalety: Indywidualne podejście – suknia szyta pod klientkę, często na zasadzie szycia miarowego. Dowolność tworzenia indywidualnych projektów (suknia niepowtarzalna i wyjątkowa). Często niższe ceny szczególnie w mniejszych miastach.
Wady: Często mniej znana marka i skromniejszy salon.

4. Suknia szyta przez krawcową specjalizującą się w szyciu sukien ślubnych. Ceny rozpoczynają się poniżej 2 tyś. złotych, ale mogą dochodzić nawet do 5 tyś. 
Zalety: Są podobne jak w pkt. 3.
Wady: Brak marki i często brak wyboru gotowych modeli pokazowych przy wyborze sukni. Gotową suknię zobaczysz dopiero przy ostatniej przymiarce i wtedy zweryfikujesz czy efekt Ci odpowiada.

5. Suknia szyta przez krawcową, która szyje wszystko, a suknię ślubną raz na jakiś czas. Ceny najczęściej mieszczą się w przedziale od 1 do 2 tyś. złotych + koszt materiałów. 
Zalety: Często tylko i wyłącznie cena.
Wady: Brak doświadczenia w szyciu sukien ślubnych. Brak modeli pokazowych. Niepewny efekt. Brak dostępu do specjalistycznych tkanin i dodatków. Często konieczność dostarczenia tkanin i dodatków. Terminowość- podejmujesz ryzyko niedotrzymania terminu (choroba, zdarzenia losowe) itp.

6. Suknia zakupiona na platformie internetowej z Chin. Cena najczęściej od 150 do 500 $.
Zalety: Cena
Wady: Niepewny efekt. Oczekiwana jakość niekoniecznie jest równa uzyskanej. Tylko dla odważnych i niebojących się potencjalnych bubli.