10 wskazówek

10 wskazówek, które pomogą przy poszukiwaniu i kupnie wymarzonej sukni ślubnej.

10 wskazówek, które pomogą przy poszukiwaniu i kupnie wymarzonej sukni ślubnej.1. Zastanów się, jakie masz możliwości do wyboru i które warianty odpowiadają Ci najbardziej. Style, kroje, kolory, materiały i ozdoby są dostępne w wielu wariantach. Przeglądaj czasopisma, Internet oraz katalogi i zaznaczaj modele, które podobają się Ci się najbardziej.

2. Chcesz wyglądać w tym szczególnym dniu prześlicznie? Nie oznacza to przebierania się, lecz ważne jest podkreślenie osobowości i uwydatnienie zalet. Idealna suknia ślubna tuszuje drobne niedoskonałości i akcentuje miejsca, które chcesz podkreślić. Powinnaś również pomyśleć, że suknia musi się sprawdzić w każdej części uroczystości.

3. Jaki kolor powinna mieć wymarzona suknia? Nie musisz koniecznie decydować się na biel, jeśli podoba Ci się inny kolor. Wybierz kolor, który najlepiej harmonizuje z twoją cerą i karnacją.

4. Cztery do sześciu miesięcy przed ślubem powinnaś zacząć poszukiwanie wymarzonej sukni. Im konkretniejsze twoje wyobrażenie, tym wybór będzie łatwiejszy. Suknię należy wybierać dosyć wcześnie, gdyż mimo szerokiej oferty w salonach, często terminy realizacji zamówień, wliczając w to przymiarki i poprawki, dochodzą do trzech miesięcy.

5. Warto wcześniej umówić się na mierzenie oraz wybór sukni ślubnej. Masz wtedy pewność, że w salonie zostanie Ci poświęcona odpowiednia ilość czasu, aby przymierzyć i doradzić przy wyborze. Aby ułatwić sobie wybór, wybierz się z kimś bliskim – przyjaciółką, mamą, świadkową…

6. Przygotuj się na wizytę w salonie ślubnym. Mocny makijaż i intensywne perfumy nie są właściwe na tę okazję. Warto natomiast zadbać o dobry biustonosz i buty na odpowiednim obcasie.

7. Nie musisz mierzyć każdej sukni, która jest w sklepie. Wybierz kilka sukien, które wpadły Ci w oko. Możesz również wysłuchać rad przyjaciółki lub sprzedawcy. Nie bój się mierzyć różnych sukien. Pamiętaj, że w sukni powinnaś wyglądać nie tylko porywająco, ale również czuć się swobodnie. Zastanów się, czy w sukni, którą wybrałaś, nic Ci nie przeszkadza. Jeżeli nie znalazłaś swojej wymarzonej sukni, zapytaj się o możliwość zamówienia lub uszycia innego modelu na indywidualne zamówienie.

8. Nie zawsze cena jest najważniejsza. Sprawdź czy suknia jest wykonana z dobrych gatunkowo materiałów i dodatków. Unikaj sukien z klejonymi elementami. Zadbaj o precyzyjne spisanie twojego zamówienia, aby suknia, którą odbierzesz była identyczna z oryginałem.

9. Kupuj suknię ślubną w specjalistycznym salonie, gdzie profesjonaliści pomogą Ci wybrać odpowiedni strój. Tylko w ten sposób masz pewność, że dostaniesz idealnie dopasowaną suknię. Jeżeli chcesz uniknąć rozczarowań, nie zamawiaj sukni przez Internet. Jeżeli kuszą Cię tanie oferty z Internetu, nie ufaj zdjęciom zamieszczony przez sprzedawcę, tylko poproś o rzeczywiste zdjęcie oferowanej sukni („ Real foto”).

10. Jeżeli masz już wymarzoną suknię ślubną, musisz ją przechowywać w odpowiedni sposób. Optymalnym rozwiązaniem jest suche, ciemne miejsce z dala od źródeł ciepła. Suknię najlepiej powiesić w specjalnym pokrowcu, który ochroni ją przed plamami i zżółknięciem.

Zapraszamy do firmy KOLEKCJA-Moda Ślubna w Żarach przy ulicy Podchorążych 16.